Güzellik

Uzun Süreli Bronz Nasıl Kalınır?

Uzun Süreli Bronz Nasıl Kalınır?
Estetik Haber

Yaz geldi ve tenimiz yavaş yavaş bronzlaşmaya başlıyor değil mi? Peki bu güzel bronzluğu teninizde daha uzun süre saklamak ister misiniz? Gelin işin uzmanına danışalım.

Yaz ayları boyunca yakaladığınız bronzluğunuzu ve ışıltınızı nasıl uzun süre koruyabileceğinizi biliyor musunuz? Oriflame’in Cilt Bakım Uzmanı Holy Grenfell yaz boyunca koruyacağınız sağlıklı ve iyi görünümlü bir cildin sırlarını açıklıyor.

İlk Kural

İlk ve en önemli kuralımız; nemlendirme. Güneş cildimizin üst tabakasını ciddi derecede kurutur. Bu nedenle cildimizde mümkün olduğu kadar çok nem hapsetmek çok önemli. Yaz aylarında nem oranı yoğun olan vücut kremlerini ve yağlarını tercih edebilirsiniz. Duştan hemen sonra uygulamanız etkisini artıracaktır.

Gerçeklerle Yüzleşin

Bronzlaşmak, aslında bazı hücrelerimizin hasar görmesidir. Bu durumun zararlı etkilerini yok etmek için antioksidan etkili kremler ve vücut losyonları kullanabilir, hücre yenilenmesini artırabilirsiniz. Kullandığınız ürünlerin etiketlerini mutlaka kontrol edin. İçeriğinde C ve E vitamini, besleyici bal özleri, ya da cilde faydalı doğal meyve özleri bulunan ürünleri tercih edin.

Ten renginiz açılabilir

Ten renginiz bölgesel olarak açılmaya başlayabilir ve özellikle diz ve dirsek gibi kısımlarda koyu renkli bölgeler ortaya çıkabilir. Bu bölgeleri oldukça yumuşak hareketlerle arındırıcı jel ile ovabilir ve renginizin eşitlenmesini sağlayabilirsiniz. Cildinizi yavaşça ovmak ölü derilerin arınmasını sağlayacaktır, ama aynı zamanda da alttaki bronzlaşmamız teni ortaya çıkaracağından hafif hareketler gerekli.

Duştaki Alışkanlıklarınızı Değiştirin

Duşta köpüklü bir duş jeli kullanıyorsanız yaz döneminde krem bir duş jeli veya duş yağı kullanmaya başlayın. Cildinizdeki yağ ve nem, ikinci bir cilt gibi davranarak sizi koruyacak ve ışıl ışıl görünmenizi sağlayacak.

Güneşten Farklı Yöntemler Deneyin

Kim demiş bronzlaşmak için güneşlenmek şart diye? Bronzlaştırıcı ürünlerin yardımınıza koşmasına izin verin. Bu ürünler parlak portakal renklerinden bugünkü doğal bronz tonlara epey yol geldiler. Dilediğiniz tonları seçerek bronz ve ışıl ışıl bir görünüme kavuşabilirsiniz. Hatta daha uzun süren bir bronzluk için bronzlaştırıcı ürünleri vücut losyonunuzla karıştırabilirsiniz.

En Önemlisi…

Hepimiz güneşten faydalanmak istiyor ve bronz tenimize bayılıyoruz. Ancak burada da ölçülü olmak gerek. Öğle saatlerinde aşırı güneşe maruz kalırsanız cildiniz su toplayabilir ya da uzun süren lekelere yol açacak güneş yanıkları oluşabilir. Bronzluğun tadını çıkarırken cildinizi yüksek UVA veya UVB korumalı güneş kremleriyle korumayı unutmayın. Çünkü en güzel cilt, sağlıklı cilttir!

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Güzellik

genital estetik

Vajen Daraltma (Genital Estetik)

Op.Dr. Ozan BALIKMart 6, 2017
Oku
selülit tedavisi

Selülit Cerrahisinde VASER-Smooth Etkisi

Op.Dr. Ozan BALIKŞubat 7, 2017
Oku
Fibrocell Kök Hücre Tedavisi

Fibrocell ile Kök Hücre Tedavisi

Op.Dr. Ozan BALIKŞubat 7, 2017
Oku
dudak

Fransız Dudağı Dolgusu

Op.Dr. Ozan BALIKŞubat 1, 2017
Oku
dudak dolgusu

Dudak Dolgusunu Kimler Tercih Ediyor?

Op.Dr. Ozan BALIKAralık 9, 2016
Oku
doğal burun estetiği

Doğal Burun Estetiği Nasıl Olmalı?

Op.Dr. Ozan BALIKKasım 25, 2016
Oku
silhouette soft

Silhouette-Soft Harikalar Yaratıyor!

Op.Dr. Ozan BALIKKasım 9, 2016
Oku
somon-dna

Şimdi Moda Somon DNA Gençlik Aşısı

Arzu GüngörEkim 28, 2016
Oku
burun-estetigi

Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Op.Dr. Ozan BALIKAğustos 17, 2016
Oku
tayfun türkaslan